Pályázati eljárás általános szabályai
A pályázati eljárás általános szabályai
az ETSZK Hallgatóiért Alapítvány (a továbbiakban: Alapítvány) által kiírt pályázatokhoz
1. Az Alapítvány pályázatait legfeljebb két pályázati ciklusban, február-március és október hónapban írja ki.
2. Az adott pályázati időszak kategóriáiról a Kuratórium dönt egy hónappal a kiírás előtt. A kategóriákat és a pályázati felhívást a honlapon nyilvánossá teszi.
3. A pályázati felhívás az Alapítvány honlapján, és faliújságain (Bal fasori és Temesvári krt.-i épület) valamint a HaITI faliújságain is megjelenik.
4. A pályázatok beadási határideje: minden esetben a felhívást megjelenését követő legalább 15 munkanap.
5. Pályázni lehet a honlapról letölthető adatlap kitöltésével. A pályázatot papír alapon és elektronikus formában is el kell juttatni az Alapítványhoz.
6. A pályázat benyújtásának módja:
a) A papíralapú pályázatot ajánlott levélben kell elküldeni az Alapítvány címére. Csak a papíralapú pályázathoz kell csatolni a mellékleteket!
b) Az elektronikus pályázat benyújtása csak e-mail-ben lehetséges az Alapítvány e-mail címére. A pályázó a papíralapú pályázatban nyilatkozik, hogy a két pályázat megegyezik.
7. Döntési mechanizmus: a kuratórium a benyújtási határidőt követő 15 munkanapon belül meghozza döntését a korábban elfogadott szempontrendszer alapján.
A pont- és határértékeket nem tartalmazó szempontrendszer a honlapon folyamatosan elérhető.
8. a) Amennyiben a pályázattal minden rendben volt, a döntés után a pályázó kap egy e-mail-es értesítést, mely tartalmazza a pályázat eredményét, illetve a szerződéskötés feltételeit, időpontjait.
Értesítő levelünkben már a támogatási összeg is szerepel, valamint a további teendőkre vonatkozó minden információ.
b) Amennyiben pályázata hiányos, az Alapítvány egyetlen alkalommal hiánypótlásra szólítja fel a pályázót – a minél gyorsabb ügyintézés érdekében e-mail-ben –, amelyben közli a hiányzó adatok, mellékletek körét és a pótlás határidejét.
FIGYELEM! Kérjük, tartsa be a határidőt, különben a pályázatát a hiányosságok miatt érdemi bírálat nélkül elutasítjuk!
A hiánypótlások beérkezése után a kuratórium dönt azok elfogadhatóságáról, és az érintetteket e-mailben értesíti a pályázat eredményéről. Amennyiben a hiánypótlást elfogadtuk, és a pályázat nyert értesítő levelünkben már a támogatási összeg is szerepel, valamint a további teendőkre vonatkozó minden információ.
c) Amennyiben a pályázatot a kuratórium elutasítja, úgy a döntés után e-mailben értesíti a pályázót a döntésről, megindokolva az elutasítást.
9. Kizáró tényezők, amelyek esetén érdemi bírálat nélkül kerül a pályázat elutasításra:
- ha olyan személy nyújt be pályázatot, aki nem tesz eleget a kiírás feltételeinek (pl. nem ETSZK-s hallgató, gyermekét nem egyedül neveli, stb.);
- határidő után történő beérkezés esetén (e tekintetben a postai bélyegzőt vesszük figyelembe);
- nem valóságos adatok közlése esetén (amennyiben ez bizonyítható, a pályázó kizárja magát a következő pályázati ciklusból);
- olyan pályázat benyújtása esetén (közösségi programok), amely nem tesz eleget a kiírásban közölt feltételeknek (pl. nem ETSZK-s hallgatókat szolgál);
- az előző ciklusban nyert támogatást határidőig nem igazolta vissza.
10. A támogatás átvételének szabályai:
A támogatott hallgató köteles a támogatás számlára történő megérkezését – a megérkezést követő 15 napon belül – írásban visszaigazolni. Itt kérjük, adja meg nevét, évfolyamát, szakját, a pályázati kategória nevét, a nyert támogatás összegét. Írjon dátumot a levelébe, és írja alá.
FIGYELEM! Amennyiben a visszajelzést elmulasztja, vagy 15 napnál később küldi el, úgy kizárja magát a következő pályázati fordulóból!
11. A közösségi programok támogatásának speciális szabályai:
a) A pályázatban a program megvalósításáért felelős személy jogosult a szerződés megkötésére és a támogatási összeg felvételére.
b) A program megvalósítását követő 30 napon belül a támogatottnak beszámolót kell készítenie, és támogatás összegével el kell számolnia.
c) Az Alapítvány a szerződésben a támogatott program dokumentálására kötelezheti a megvalósítót, amely során keletkezett képi és írásos adatok az Alapítvány tulajdonát fogják képezni.
12. Adatkezelés: Az elektronikusan beérkezett pályázatokat minden ciklusban külön CD-re írva 5 éven keresztül, a papíralapú pályázatokat 2 éven keresztül kell megőrizni.
13. Beszámolás: Az Alapítvány köteles minden pályázati ciklus lezárultával, a pályázatok meghirdetését követő 90 napon belül pályázati beszámolót készíteni és azt a honlapján és faliújságján közzétenni.
Szeged, 2013. január